Český systém pro ověřování pravosti léčiv byl spuštěn

Je nám potěšením oznámit, že 25. dubna 2018 byl český národní systém pro ověřování pravosti léčiv (CZNSOL) propojen s evropským HUBem v produkčním prostředí.

Toto je skvělá zpráva pro všechny zúčastněné strany a pro celou Národní organizaci pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) založenou 6. března 2017 zástupci zainteresovaných stran, kterými jsou AEDL (Asociace evropských distributorů léčiv), AIFP (Asociace inovativního farmaceutického průmyslu), AVEL (Asociace velkodistributorů léčiv), ČAFF (Česká asociace farmaceutických firem) a ČLnK (Česká lékárnická komora). 

Český NSOL je sedmým připojeným národním systémem do EU HUBu a nyní je otevřen pro nahrávání dat serializovaných léčivých produktů určených pro český trh prvními výrobci. V průběhu příštího týdne bude spuštěna pilotní fáze projektu s přihlášenými účastníky pilotu - zástupci distributorů, veřejných i nemocničních lékáren, IT poskytovatelů a výrobců, kteří vyjádřili zájem na pilotu se podílet a připravenost testovat spolu s námi systém a související procesy v reálném provozu. Všechny ostatní subjekty dotčené "protipadělkovou legislativou" by měly mít dostatek času se připojit a připravit během následujících 9 měsíců.

Zakládající členové organizace

Přidružené organizace

© Copyright 2024 Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv, z.s
redakční systém Kompletweb | Neofema, s.r.o.