DISTRIBUTOŘI – LÉKÁRNÍCI

NOOL SYSTÉM SPRÁVY ALERTŮ

Systém pro správu alertů (Alert Management System - AMS) je podpůrný systém k Národnímu systému pro ověřování pravosti léčiv (NSOL). Účelem tohoto podpůrného systému je usnadnit administrativu, spojenou s vyšetřováním alertů a napomoci automatizaci celého procesu investigace. V konečném důsledku pak systém napomáhá ke snížení počtu „falešných“ podezření na možný padělek.

Koncový uživatel (lékárna, distributor) může zjistit údaje o alertech, které vznikly v provozovnách jeho organizace dvěma způsoby:

A. NOOL webové rozhraní pro správu alertů

Určeno pro spíše větší organizace s více provozovnami (mohou jej ale používat všichni koncoví uživatelé NSOL). Jedná se o jednoduché uživatelsky přívětivé webové rozhraní, kde lze získat přehled o aktuálním stavu vyšetřování všech alertů, vzniklých na všech pracovištích organizace. V případě požadavku MAHa na doplňující údaje, je možné mu je anonymně odeslat, ev. rozporovat situaci, kdy MAH posoudil alert jako alert, vzniklý díky chybě koncového uživatele.

B. Přímá NOOL API komunikace

Integrace vlastního ověřovacího FMD řešení (zpravidla v rámci lékárenské nebo skladové aplikace) se systémem pro správu alertů provozovaným NOOL, pomocí API komunikace.

Lze využít odpovědí na dotazy jak na jednotlivý alert, tak na více alertů (jedná se zejména o situaci, kde je léčivý přípravek v 14 denní „karanténě“ a koncový uživatel ověřuje před vrácením distributorovi stav alertu, apod.). Lze zadat i dotaz, zda léčivý přípravek není na seznamu výjimek, odeslat anonymně zprávu či fotku MAHovi, apod.

REGISTRACE (pouze pro přístup do webového rozhraní):

Žádost o připojení do AMS webového rozhraní zasílejte na adresu registrace@czmvo.czVlastní správu uživatelů, včetně nastavení notifikací, si poté v AMS provádíte již sami. 

 

DOKUMENTACE:

Uživatelský návod pro webové rozhraní pro koncové uživatele

Technická dokumentace pro vývojáře – popis API

R6.0 - Změnová informace 

R5.0 - Změnová informace 

R4.2 - Změnová informace 

R4.1 - Změnová informace 

R4.0 - Změnová informace 

R2.4 - Změnová informace 

R2.3 - Změnová informace 

R2.2 - Změnová informace

R2.1 - Změnová informace

Zakládající členové organizace

Přidružené organizace

© Copyright 2023 Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv, z.s
redakční systém Kompletweb | Neofema, s.r.o.