Neformální snídaně s odborníky na téma ochrany proti padělaným léčivým přípravkům

Ve čtvrtek 8.listopadu 2018 proběhla v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí snídaně odborníků se zástupci médií ohledně připravovaného spuštění celoevropského systému na ochranu proti padělaným léčivým přípravkům. Diskutovalo se například o tom, jaké padělky  léků se vyskytly v EU a jaká je situace jinde ve světě. Bezprostřední zkušenosti s padělky popsala spisovatelka Hana Hindráková, autorka knihy Smrtící byznys. Současně se hovořilo o tom, co obnáší nová legislativa Evropské unie a systém ověřování pravosti léčiv, který odstartuje za čtvrt roku, v jakém stavu je příslušná novela zákona o léčivech, a jak se změny v praxi dotknou pacientů a lékárníků.

Naše pozvání přijali a k tématu promluvili tito hosté:

  • MUDr. Miloslav Janulík, poslanec, místopředseda Výboru pro zdravotnictví a zpravodaj novely zákona o léčivech
  • Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, předseda představenstva Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL) a výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP)
  • Hana Hindráková, spisovatelka, která napsala knihu Smrtící byznys a má osobní zkušenot s padělky
  • PharmDr. Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory (ČLnK)
  • PharmDr. Martin Šimíček, lékárník Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, vědecký sekretář sekce nemocničních lékárníků České farmaceutické společnosti ČLS JEP
  • Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL)

 

 

Po vystoupení odborníků následovala individuální interview s pozvanými odborníky. Tiskovou zprávu ze setkání i prezentované materiály naleznete zde:

Zakládající členové organizace

Přidružené organizace

© Copyright 2024 Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv, z.s
redakční systém Kompletweb | Neofema, s.r.o.