NSOL po implementaci nových funkcionalit - Release 11.0

V úterý 18.10.2022 v noci byl implementován do ostrého prostředí NSOL Release 11.0.

Tento release neobsahoval žádné významné funkční změny, ale zaměřil se zejména na zvýšení bezpečnosti a stability systému. Současně nyní NSOL poskytuje koncovým uživatelům, NOOL a SÚKL zlepšení pro vyšetřování alertů. Došlo také k ukončení používání API verze 2.1. Uživatelé s API 2.1 již NSOL nemohou používat a ověřovat léčivé přípravky, nicméně většina uživatelů na novější verzi API přešla včas. Tímto děkujeme všem za spolupráci.

V průběhu implementace plánovaných změn došlo bohužel k tomu, že byl omylem pro český trh aktivován tzv. „Rate Limiting Plan“ (parametr v nastavení, který omezuje počet možných dotazů do systému NSOL pro jednotlivé organizace za daný čas).  Česká republika jako jeden z mála FMD trhů má výjimku a tato omezení nepoužívá.

Chybná aktivace tohoto parametru měla určitý negativní dopad zejména na velké nemocniční lékárny (např. pro hromadný příjem). Po našem upozornění byla poskytovatelem systému NSOL chyba rychle odstraněna.

Požádali jsme přesto společnost SolidSoft Reply o přijetí takových opatření, aby se v budoucnu podobná chyba již nemohla zopakovat.

Za případné vzniklé problémy se omlouváme.

Tým NOOL

Zakládající členové organizace

Přidružené organizace

© Copyright 2024 Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv, z.s
redakční systém Kompletweb | Neofema, s.r.o.