Využití Alert management systému

Systém pro správu alertů NOOL (AMS) byl vyvinut k usnadnění administrativy v oblasti  šetření a uzavírání alertů vzniklých v systému NSOL při ověřování balení léčivých přípravků vydávaných na předpis. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní a široké škále funkcionalit nabízí unikátní řešení problematiky FMD v České republice. AMS NOOL je dostupný pro držitele rozhodnutí o registraci (MAH) od 2/2020 a pro koncové uživatele od 8/2020. Registrace a využití systému je pro všechny uživatele zdarma.

 

Koncoví uživatelé – provozovny

Počet lékáren používajících AMS stoupl za rok (od týdne 10/2021 do týdne 10/2022) z 969 na 1 339 (tj. nárůst o více než 38 %). Je však nutné zdůraznit, že některé řetězce nebo skupiny lékáren používají jeden přístup pro všechny provozovny, resp. řeší alerty z jednoho místa. Počet zapojených lékáren je proto mnohem vyšší.

 

Koncoví uživatelé – organizace

Počet organizací používajících AMS stoupl za rok (od týdne 10/2021 do týdne 10/2022) ze 142 na 299 (tj. více než 100% nárůst). Za poslední rok fungování AMS se tedy počet koncových uživatelů AMS zdvojnásobil. 

 

Držitelé rozhodnutí o registraci (MAH) se smlouvou

Počet MAH používajících AMS také neustále stoupá. AMS používá:

87 % MAH asociovaných v ČAFF,

85 % MAH asociovaných v AIFP,

46 % neasociovaných MAH.

Podíl léčivých přípravků, které dodávají na trh MAH připojení do AMS: cca 82 %, podíl všech balení LP, které dodávájí na trh MAH připojení do AMS, je pak přes 91 %.

Zakládající členové organizace

Přidružené organizace

© Copyright 2024 Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv, z.s
redakční systém Kompletweb | Neofema, s.r.o.